Szanowni Państwo,
z uwagi na panującą sytuację, termin realizacji zamówień może ulec wydłużeniu.
W przypadku złożenia zamówienia, informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową.
Adam Swodczyk<br>pon.-pt.  godz.  7-17

Adam Swodczyk
pon.-pt. godz. 7-17

34 390 67 38

609 022 808

adam@hfcd.pl
adam.swodczyk@hfcd.pl

Pneumatyka w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym stosowana jest armatura pneumatyczna, m.in. sprężarki. są urządzeniami wytwarzającymi sprężone powietrze. Następuje w nich kompresja powietrza zassanego z atmosfery. Jakość powietrza sprężonego to nic innego jak czystość. Zanieczyszczenia w powietrzu mają charakter stałych cząstek bądź gazów. Jakość powietrza musi być szczególnie monitorowana przez użytkowników sprężarek z układem smarowania bądź chłodzenia olejowego, ponieważ powietrze w tego typu urządzeniach ma bezpośredni kontakt z olejem. Powoduje to możliwość pobierania przez powietrze cząsteczek oleju. Ponadto powietrze może zawierać drobne cząsteczki rdzy i brudu, które pochodzić mogą ze zbiornika powietrza bądź starych elementów instalacji pneumatycznej.

W przypadku zastosowań sprężonego powietrza w przemyśle spożywczym należy każde wdrożenie rozpatrywać indywidualnie. Najważniejszym czynnikiem jest ewentualny kontakt sprężonego powietrza z żywnością. Kontakt ten determinuje decyzję o wyborze sprężarki – olejowej bądź bezolejowej z odpowiednio dobranymi urządzeniami do uzdatniania powietrza. Poziom zaolejenia powietrza określają normy jakości DIN ISO 8573-1, ustalone dla powietrza sprężonego w przemyśle spożywczym. Dokładna ilość resztek oleju w formie skroplonej, parów i aerozoli, wielkość i gęstość cząstek zanieczyszczeń stałych oraz punkt rosy określono dokładnie w formie wspomnianej normy. Dzięki klasom jakości do kompresorów dobrać można odpowiednie urządzenia do oczyszczania sprężonego powietrza. Z pomocą przyjść mogą zalecenia VDMA odnośnie jakości sprężonego powietrza w przemyśle przemysłowym. Gdy sprężone powietrze ma mieć bezpośredni kontakt z żywnością, możliwe jest wytwarzanie medium w postaci bezolejowej, warunkowo bezolejowego lub olejowego. Sprężone powietrze w postaci całkowicie bezolejowej oznacza, iż nie przedostają się do niego żadne cząsteczki oleju w całym procesie sprężania, nawet w sytuacjach awaryjnych. Powietrze nie ma kontaktu z olejem, gdyż wszystkie elementy wymagające smarowania posiadają trwały układ oliwienia i są hermetycznie zamknięte. Istnieje jednak szansa na przedostanie się zanieczyszczeń olejowych do układu wraz z parą wodną z zasysanego powietrza. Dlatego wszelkie zanieczyszczenia trzeba szybko i skutecznie eliminować. Bezolejowe sprężone powietrze winno być stosowane w miejscach, gdzie medium ma ciągły kontakt z żywnością.

W związku z tym nasz tani sklep internetowy HFCD oferuje najwyższej jakości armaturę pneumatyczną, niezastąpioną w codziennych zmaganiach, tj. złączki oraz węże PNEUMATICS, BRADAS, różne rozmiary oraz modele, w pełni zaspokoją potrzeby każdego użytkownika, reduktory PNEUMATICS, filtry PNEUMATICS, naolejacze PNEUMATICS, bloki PNEUMATICS, kompresory poziome WALTER, KUPCZYK, kompresory pionowe KUPCZYK.

Nasza bogata oferta w pełni sprosta oczekiwaniom każdego użytkownika pod każdym względem. Dlatego nie warto się zastanawiać , już dziś zapraszamy do zakupu. Profesjonalizm, najwyższy poziom zadowolenia oraz konkurencyjna cena, to niektóre z wielu najlepszych stron naszej firmy.

Już teraz zapraszamy na naszą stronę www.pneumatyka.hfcd.pl